Unleashed - Will Wilde (WWCD2010)

 
 

 
 
 

De 22-jarige zanger en mondharmonicaspeler Will Wilde, de jongere broer van Dani Wilde, geldt als een bluestalent in de UK en niet alleen daar zoals blijkt. En ondanks zijn jonge leeftijd heeft hij een hele brok ervaring opgedaan. Met zijn eigen band toerde hij als support-act van zijn zus door blues minnend Europa. En hij speelde mee op de twee albums van Dani, zij staat onder contract bij RUF.

Tot zijn grote voorbeelden rekent hij Charlie Musselwhite, Pierre Lacocque en Sam Cooke en dat kom je zo nu en dan ook wel tegen in zijn muziek. Alle nummers heeft hij zelf geschreven en zijn sound reikt van: blues tot soul en van gospel tot funk en rock. Genoeg stijlen dus om een rijk gevarieerd album te kunnen uitbrengen. Daarbij hebben hem niet de minste muzikanten geholpen. We horen, uiteraard, Dani Wild regelmatig zingen. Maar ook: Pete Wingfield (Van Morrisson; Buddy Guy en Paul McCartney) op de toetsten; op bas Roger Innis en gitarist Stuart Dixon (Marcus Malone).

Will Wild bewijst met dit album en zijn twaalf songs dat hij een goed componist is die de bluestraditie in ere houdt maar niet vies is om ook van dat pad af te wijken zoals je bijvoorbeeld kunt beluisteren op het nummer: ‘No No No’. Een traditional, met tekst van Will Wilde, doet me denken aan de meidenbandjes uit de jaren zestig zoals: Martha and The Vandellas. Het is funk gemixed met R&B, soul en natuurlijk de blues uit de bluesharp van Will. Want daarin is hij een kei, het bespelen van de bluesharp. Het wekt geen verbazing dat hij in de UK daarvoor genomineerd is. Overigens horen we op dit nummer ook Dani als backing-vocaliste net zoals ze dat doet op ‘Waste My Life Away’ en ‘Angel Came Down’.

De contrasten kunnen echter nog extremer, luister maar eens naar het nummer ‘HLS’. Het nummer heeft iets psychedelisch in zich dat nog eens versterkt wordt door de backing vocals in combinatie met de gitaarlicks. Een mysterieuze song die je als buitenbeentje op het album kunt beschouwen maar er zijdelings toch ook weer op thuishoort. Een magnifiek staaltje vakwerk, zowel de muziek als de compositie zijn bijzonder fraai te noemen.

Met ‘Wish You Where Mine’, een ballad met hoorbare invloeden van zijn voorbeeld Sam Cooke, komt er wat rust op het album. Ook op dit genre komt Will goed tot zijn recht. Hij zingt met emotie en speelt de harp met een intensiteit die je raakt tot op het bot. Voor mij een van de mooiste songs op het album.

‘Malaria’ is een smerig, rauw en moddervet bluesnummer met een prikkelende tekst die je alleen op deze wijze muzikaal kan ondersteunen. Het loont zich ook de moeite je te concentreren op deze tekst. Hoe is het mogelijk zo’n ingenieuze omschrijving te maken van de liefde voor een vrouw. Buiten het goede zangwerk en de harp valt hierbij ook het uitstekende gitaarspel op van: Danny Giles.

Ondanks de titel: ‘Blues Is My First Love’ heeft dit nummer meer funk in zich dan de blues. De kenner valt meteen op dat Dani Wilde de lead-vocaliste is. Zij krijgt hierop een sterke ondersteuning van Stuart Dixon op gitaar en de harpsolo van Will is anders ook niet te versmaden. Dit nummer is geproduceerd door niemand minder dan Mike Vernon die dat ook heeft gedaan voor mannen als: Eric Clapton, Peter Green en Freddie King).

“Unleashed” wordt afgesloten met een reprise van ‘No No No’. Hierop hoor je pas echt het hoge niveau van Will’s harpspel. Een mooie afsluiting van een voorbeeldig album met een buitengewone variëteit aan stijlen.

Will Wilde zal onder meer ook te horen zijn op de Southern Blues Night in Heerlen in maart 2012.

www.willharmonicawilde.com

 

Home    Recensies