Hard Believer - Tommy Castro

 
 

 
 
 

Alle ingrediënten die Tommy in zich herbergt komen al direct bij het openingsnummer ‘Definition Of Insanity’ tot uitdrukking. Zijn goede stem, stevige gitaarlicks en een mooie compositie is de aanzet voor de nog elf daarop volgende nummers.
Niet alle nummers heeft hij zelf geschreven, enkele nummers samen met mensen als Rick Estrin en Bonnie Hayes. En hij heeft ook gebruik gemaakt van werk van andere grote muzikanten zoals de enkele maanden geleden overleden Stephen Bruton. Hiervan heeft hij het nummer ‘It Is What It Is’ gecovered en dat klinkt verdomd goed. Of het subliem uitgevoerde nummer ‘Ninety-Nine And One Half’ van Wilson Pickett. Hierbij toont hij eens te meer aan dat hij ook soul kan spelen of misschien liever gezegd zingen. De blazerssectie die hierop meespelen, leveren een bovengemiddelde meerwaarde aan de kwaliteit van de nummers.
Bob Dylan’s ‘Gotta Serve Somebody’ heeft hij danig opgekrikt tot een bijzonder fraai nummer waar hij op grandioze wijze blues mixed met soul en R&B. Vooral zijn gitaarwerk raakt je tot op het bot. Dit is een heel andere en misschien wel mooiere uitvoering dan van Dylan zelf, maar bewijst uiteraard wel zijn songwriters kwaliteiten.
Een opvallend nummer is het door hem geschreven: ‘Make It Back To Memphis’. Een up-tempo nummer met een vette knipoog naar de rock ’n roll. Zeker ook door het pianospel van Tony Stead. Maar ook het funkyachtige ‘Victims Of The Darkness’ van Alan Toussaint mag er wel zijn. Een fris windje tussen al dat stevigere werk is nooit weg.

Niemand minder dan John Porter, hij werkte met The Los Lonely Boys, Santana en Buddy Guy, is aangetrokken om “Hard Believer” te produceren.
Mede ook door hem is deze cd een hoogtepunt geworden. Ieder nummer is van een onmiskenbaar hoog niveau en daarmee zal de cd zeker nog menig award in de wacht slepen.

“Hard Believer” is uitgebracht door Alligator. ALCD 4931.
Meer informatie kun je terugvinden op: www.tommycastro.com

 

Home    Recensies