Live At The Montmartre - Ganashake
 (311-47.30)

 
 

 
 
 

Het kan snel gaan in de blues. Ganashake, het Belgische bluesrock trio is daar het bewijs van. Sinds hun ontstaan in 2009 heeft de band in België en Nederland op de grootste bluespodia gestaan. En na het uitbrengen van hun debuutalbum is alles in een sneltreinvaart gegaan. Zo zullen ze als support-act optreden bij Dana Fuchs en bij Johnny Winter. En om dat alles nog iets meer glans te geven heeft de band het album “Live At Montmartre” (Brussel). Een album opgenomen zoals de band is en speelt. En bovenal zoals we hen kennen van de optredens in den lande. Ongekunstelde blues, bluesrock en funk gemixed tot een sound die rauw klinkt en toch de nodige gladde kantjes heeft.

De veertien songs die op het album staan geven precies weer zoals ik de band meermaals heb gehoord en gezien. Eerlijke muziek die bestaat uit eigen werk maar ook enkele covers van hun ‘grote’ voorbeelden. Ik noem hierbij ‘Catfish’ van Muddy Waters; ‘Love Her With A Feeling’ van Paul Butterfield en ‘Gimmy Back My Wig’ van Hound Dog Taylor. Drie uitstekend uitgevoerde covers die niet misstaan in deze set van hoofdzakelijk eigen werk. Vooral bij het nummer van Paul Butterfield valt op hoe strak Jess Jacobs zijn gitaar hanteert. Met zijn stem zal hij zeker niet “The Voice” winnen maar die past buitengewoon bij hun stijl. Alsof hij jarenlang heeft gerookt en zich met sterke drank heeft volgegoten.
Prima bas van Sander Goethals op ieder nummer is een goede begeleiding net zoals de drumpartijen van Bert Minnaert. Het geeft goed aan hoe gesmeerd deze band op elkaar is ingespeeld.

Hoe snel Jess Jacobs kan spelen laat hij horen op ‘Graveyard Shuffle’, zo rap maar ook wel strak is het opvallende daaraan. Het is een leuk en vlot deuntje dat wel blijft hangen moet ik zeggen. In dezelfde lijn kun je ook het nummer ‘Funny Tune’ zetten. Net zo vlot alleen geen melodietje dat blijft hangen maar er stevig tegen aan gaat.

In het bijna acht minuten durende ‘Strings & Things’ lijkt het of er geëxperimenteerd wordt. Een beetje funk in combinatie met bluesrock zorgt hiervoor. Een soepel nummer waarbij de basis zeer duidelijk de blues is maar waarbij het trio toch uitwegen zoekt om het geëigende bluespad te verlaten. En dat is hier redelijk gelukt.

‘We Messed It Up’ komt een beetje rommelig over zodat het precies de lading van de titel dekt. En toch heeft dit nummer iets dat het voor mij wel speciaal maakt. Een beetje een Jimi Hendrix-achtige stijl die voornamelijk door het gitaarspel maar ook door de gesproken c.q. zang van Jess wordt onderstreept.

Uiteindelijk komt je bij ‘Give Me Back My Wig’ een nummer dat voor mij in herinnering blijft als het ijzersterke optreden van de band op het Gevarenwinkel festival. En ook hier bekruipt me weer datzelfde gevoel. Een mooie en sterke uitvoering van het trio daarvoor hoeven de mannen zich zeer zeker niet te schamen.

‘Indian Chief’ is voor mijn gevoel een van de mooiste nummers op het album. Een korte song maar waarbij de absolute kwaliteiten van het drietal volledig tot zijn recht komen. Daar kan ik dus heel kort over zijn. Dit is Ganashake zoals ik ze graag hoor maar ook zoals ik ze ken.

Muddy Waters’ ‘Catfish’ is een verdiende afsluiting van het optreden of beter geschreven van dit album. Ook hierbij valt er niets af te dingen aan hun versie, die klinkt als een klokje. Moderner dan het origineel maar voegt wel iets toe aan het nummer. Ook dat is een sterk punt van de band, zij kunnen nog net even iets extra’s aan een cover toevoegen zodat het op hun lijf geschreven lijkt.

Al bij al vind ik deze release goed tot zijn recht komen en geeft precies weer wat we van Ganashake mogen en kunnen verwachten. Veertien puike nummers zorgen voor een geheide bluesrock stemming die iedereen voor zich zelf kan invullen.

Meer info over dit trio? Surf gewoon naar: www.ganashake.com

 

Home    Recensies