Up Else Where Blues 2010 Slideshow

 

Lustrumeditie Else Where Blues


muzikaal
geslaagd

Zaterdag 22 mei 2010
 

De vijfde editie van het kleine bluesfestival Else Where Blues heeft na vier succesvolle uitgaven de wind even niet mee. Ondanks een sterke programmering zijn er mede door het warme weer en de live uitzending van de finale Champions League minder bezoekers naar dit festival gekomen dan voorgaande jaren.
De bands hebben zich daardoor echter niet uit het veld laten slaan en hebben er zelfs nog een steentje boven op gedaan, getuige de reacties van de diehards bluesliefhebbers die wel naar café Friends zijn gekomen.

In concurrentie met het voetbal start The Cobbler Blues Band een half uurtje later. Deze vijfmans formatie uit de regio Venlo heeft zich al tijdens de eerste editie van Else Where Blues bewezen en opent het festival met het nummer: ‘Rattle Shake Snake’. Een echte Blueskraker die ze laten opvolgen met een prima uitvoering van ‘So Low Down’. Heel langzaam aan loopt het publiek binnen en raakt het gebied voor het podium redelijk bevolkt. Dat is een extra opsteker voor deze band wat goed merkbaar is in hun spel. De bluesliefhebbers worden vergenoegd met goed coverwerk zoals: ‘Mojo Workin’, ‘Loanshark Blues’ en ‘Hip Shake Baby’. Voor hen geen probleem om het publiek te amuseren met goede muziek. Zij sluiten hun uitstekende optreden af met de toegift ‘Messin’ With The Kid’ van Rory Gallagher.
 

Na een korte ombouwpauze volgt de Zuidlimburgse formatie Booz ’n Blues The Cobbler Blues Band op. De band staat bekend als stemmingmakers in de bluesscene. Zij doen dat met diverse stijlen blues maar ook met puur enthousiasme, goede muziek en ontzettend veel plezier. Hun aanstekelijke optreden zorgt ervoor dat het nog warmer is in café Friends in Helden. Een setlist bestaande uit coverwerk en eigen werk zorgt voor een optimale stemming. Hun uitvoering van: ‘The House is Rockin’ en ‘Dust My Broom’ zijn uitstekend te noemen. Vooral het gitaarspel van Roger Quax en Roy Dautzenberg zorgen voor een stevige bluesnoot. Voeg daarbij de performance en de opzwepende zang van John Jeukens  en vergeet vooral niet de overige bandleden die hierbij onmisbaar zijn. De band speelt niet alleen maar het stevige werk ook slow blues staat bij hen hoog op het lijstje. Zo kunnen we genieten van het eigen nummer ‘To Young To Die’. Een nummer dat ik graag live hoor en van kan genieten, blijkbaar ben ik niet de enige daarin. Met Jeff Healey’s ‘See The Light’ besluiten zij hun toegift, die ze verplicht door het publiek, spelen. Een lekkere opsteker deze band die met hun optreden voor nog meer stemming en sfeer zorgen.
 

The Bluescrowns gaan nog een stapje verder, sinds enige tijd gereduceerd van een vijfmans formatie tot een kwartet, het dak gaat er spreekwoordelijk vanaf. Een absolute topband die als enigste Nederlandse bluesband op het Chicago Bluesfestival heeft gespeeld. Nederland, België en Duitsland hebben ze ondermeer getoerd met Liz Mandeville, Little Willie Littlefield en Lynwood Slim. Hun debuut-cd: “Person To Person”, met daarop eigen werk en covers, werd door de pers goed ontvangen. Hun muziekstijl begeeft zich tussen traditionele blues, Westcoast en een mix van hedendaagse bluesstijlen. Een optreden dus met een grote variatie aan bluesstijlen valt ons ten deel. En het lijkt wel alsof er een nieuwe band is geboren, zo intens, sterk, getalenteerd, maar bovenal met zoveel enthousiasme staan deze mannen op het podium. Hier staat een powerkwartet dat voor meer dan 100% zich in het zweet werkt om het publiek te amuseren met steengoede bluessongs. Van iedere muzikant is het genieten waarbij vooral gitarist Paul Voestermans en zanger/harpspeler/saxofonist Daan Prevoo niet te stuiten zijn. Deze laatste laat het ook niet na om het publiek nog meer op te jutten. Hij gaat geregeld tussen het publiek staan en op de tapkast spelen. Iets wat het publiek wel aanstaat en dat laat zich zeker niet onbetuigd, zij uiten zich in het meezingen, klappen en dansen en natuurlijk om het vragen voor een toegift. Ondanks het late uurtje sleept de band er nog twee toegiften uit.
Na het wegvallen van de toetsenist heb ik het idee dat The Bluescrowns een nieuw bluesleven zijn begonnen met nieuw en oud werk dat bijzonder goed aansluit zoals wel gebleken is. Zij sluiten een van hun beste optredens af die ik ooit heb mogen meemaken. Het was een superoptreden van een ‘nieuw’ powerkwartet in oprichting die daarnaast ook een zeer geslaagde muzikale lustrumeditie van Else Where Blues afsluiten.


 

Booz n Blues_3-2
Booz n Blues_6-2
Booz n Blues_9-2
Booz n Blues_25-2
Booz n Blues_31-2
Booz n Blues_32-2
Booz n Blues_33-2
Booz n Blues_46-2
Booz n Blues_53-2
Dance The Night Away
Let the good times roll
Music in the air
Sjoen waa
The Bluescrowns_13-2
The Bluescrowns_25-2
The Bluescrowns_29-2
The Bluescrowns_31-2
The Bluescrowns_43-2
Verzoekje
The Bluescrowns_46-2
The Bluescrowns_51-2
The Bluescrowns_62-2
The Cobbler Blues Band_1-2
The Cobbler Blues Band_3-2
The Cobbler Blues Band_10-2
The Cobbler Blues Band_14-2
The Cobbler Blues Band_16-2

Plaats een reactie Gastenboek

Home    Recensies

Totaal aantal foto's: 27 | Gegenereerd door JAlbum & Chameleon | Help