Up Drijf in Slideshow


Drijf-in Blues festival Giethoorn

 

19-20-21 augustus 2011

Tekst: JAWK
Foto: Jack Kok

En dan mag je daar naar toe om voor Triple R Blues Radio en Bluesbreeker.nl een verslag en foto’s te maken.

Nu kenden wij Giethoorn al jaren en waren erg nieuwsgierig hoe dit festival in de praktijk zou verlopen gezien al die nauwe paadjes waar het op een normale zomerdag file-wandelen is, maar dat is ons reuze meegevallen. Natuurlijk, het is druk maar die drukte concentreert zich rondom de kroegen waar het te doen is en van file-wandelen is geen sprake. Wel van overvolle kroegen, maar daarover later, eerst maar eens bij het begin beginnen. Althans ons begin, want de vrijdag hebben we niet mee kunnen maken. 

Het waterpodium bij Smit’s Paviljoen is de startplek voor de zaterdagavond; The Motives ft Matt Taylor, die bij het soundchecken  al een lekker voorproefje geven van wat ons te wachten staat. Dat klinkt veelbelovend, alhoewel dan al blijkt dat de afstand vanaf het terras tot het podium erg groot is. Als de heren per motorpunter aangevoerd worden voor de officiële set ligt het water vol met boten en bootjes gevuld met mensen die zin hebben in een feestje. Ze gaan voortvarend van start, spelen werk uit het Snowy White Blues Project en ook nieuw werk van The Motives, gevarieerd en goed. Zelf noemt Matt het “The most amazing venue we’ve ever played”

 Maar zoals al gevreesd is de afstand voor ons te groot en ontbreekt het contact. Daarbij zorgen een enkele bootbotsing en mensen die daardoor in het water vallen voor hilariteit maar ook afleiding. Volgende keer toch maar proberen een bootje te charteren om voor het podium te komen.

Maar we hebben de smaak te pakken en dat is maar goed ook want binnen staat inmiddels Professor Deaf & the Swingaholics te trappelen van ongeduld. En terecht. Wat een band.... Geweldig. Misschien volgens de puristen niet een “Blues” band omdat het iets te veel “swing” heeft, maar van ons mogen ze. Hun uitvoering van “Need your love so bad” was voor ons het spreekwoordelijke “belting out the blues”.

Een 8-mansformatie die het Paviljoen omtovert tot een feesttent. Wij gaan ze zeker nog eens opzoeken.

 Omdat we erg nieuwsgierig waren naar een aantal andere bands en wat bekendere ook weer eens wilden horen, zijn we toch maar richting centrum getrokken om te proberen de fameuze kroegentocht te voltooien. Dat is makkelijker gezegd dan gedaan want het was overal stampvol met als resultaat dat we sommige bands alleen gehoord hebben, en een enkele, Michael Dotson, zelfs helemaal gemist. Daar kon echt geen man meer bij, en aangezien hij in de achterzaal van De Fanfare speelde was buiten luisteren ook geen optie. Jammer maar helaas. Je kunt niet alles hebben, toch?

 Wat hebben we dan wel gehoord? Fried Bourbon in De Vonder, klonk een beetje dun maar dat kwam ongetwijfeld door de locatie, een kroeg geeft nu eenmaal niet het beste geluid. Maar dat deerde het aanwezige publiek, opvallend veel Belgen, helemaal niet. Tot buiten op het terras stonden ze mee te deinen.

 In het Botel speelde de derde Belgische band, Blues Lee, het gedeelte dat wij gehoord hebben was een lekkere swamp-blues die klonk als een klok. En ook hier was er geen doorkomen aan. Na een paar met moeite gemaakte foto’s dan maar weer door naar de volgende kroeg op het lijstje.

 Bij Jantje konden we zowaar naar binnen, om Tiny Pete Pure te aanschouwen. Jammer genoeg moest de gitarist na het tweede nummer dat wij mee konden maken “aan het zuurstof” vanwege de enorme hitte en drukte in het pand. Maar de nummers die we hoorden werden weliswaar vol vuur en met heel veel lol gespeeld, maar waren ook wat slordig en met name de zang van “Tiny Pete” viel wat tegen.

 Dan maar naar de buren; in het Centrum stond de Ruud Weber Band op het podium en meteen bij de eerste tonen hoor je wat een niveau deze band heeft, maar ook zij sloten net hun set af, na de pauze maar even terug dan, om te horen dat Rob Geboers  zeker  van toegevoegde waarde was. Er werden onder andere eigen nummers ten gehore gebracht waaronder Tell me, tell me van “New Blues”. Mooi! 

Jammer dat je je dan een doel gesteld hebt en verder moet, naar de Cuban Heels in De Grachthof, van hetzelfde laken een pak qua publieke belangstelling maar met wat ellebogenwerk lukte het ons zowaar om een glimp van de band op te vangen. Dat is dan ook alles, foto’s maken lukt niet, het publiek is opgedrongen tot zo ongeveer óp het podium, ernstig ruimtegebrek dus. De Heels hadden een goed op de locatie afgestemd geluidsniveau, waardoor we volop genoten hebben van o.a. “King of the jungle”. Gewoon lekker, niets meer aan toe te voegen.

 Jammer genoeg was De Fanfare dus overvol en moesten we Michael Dotson laten schieten, verder naar De Sloothaak. Jay Tamkin Band, we hadden er nog niet echt veel van gehoord, maar de jonge frontman weet ons meteen in te pakken. Hier en daar gaat het nog wel eens even wat slordig in alle enthousiasme maar hij speelt overtuigend en vol vuur en zijn bandleden vangen de steekjes wel op. Het geluid was niet denderend, dan de gitaar, dan de zang niet even goed afgestemd maar dat mocht de pret niet drukken. Volop genoten dus en een overvolle Sloothaak met ons. 

Even bijtanken op het terras en dan een nachtelijk wandeling door het stikdonkere Giethoorn naar Hollands Venetie, waar Ian Siegal net aan het soundchecken is. Hij is grumpy, vertelt al 23 uur op de been te zijn en lijkt niet echt blij met het feit dat hij om 02.00 uur dient aan te treden. Speelt dan ook melige nummers als check, waarmee hij het bedienend personeel volledig op het verkeerde been zet; “….dacht dat dit ook een bluesband was” als hij “Help me make it through the night” inzet…. Na de check neemt hij alle tijd, komt nog even op z’n gemak een sigaretje roken en zet na 02.30 uur pas voet op het podium, vergezeld door zijn bandleden. (Andy Graham’s tweede optreden vanavond).

Hij is goed bij stem, maar het duurt even voor hij op stoom komt, inmiddels is de zaal toch volgelopen ondanks het tijdstip. Ian speelt werk van zijn laatste twee cd’s, in het gedeelte dat wij gehoord en gezien hebben, en dat staat als een huis en wordt gewaardeerd. Dan is het voor ons genoeg geweest, een lange wandeling naar de camping noopt ons voor het einde te vertrekken, helaas.

 Na een kort nachtje op naar de veelbesproken Drijf-af sessie.  “Ben op tijd” is ons gezegd en dat is nodig, ondanks een paar flinke regenbuien stroomt het publiek toe en het wordt een fantastische middag!

JJ Sharp en The Twelve Bar Blues Band hebben een aantal gasten meegenomen en niet de eersten de besten; Bas Paardekooper-gitaar en naar later blijkt ook sax, Robbert Thuinhof-sax, Mick Hup-gitaar, Theo Oythuijse-drums en Nico Heiligers-basgitaar. Er wordt in diverse combinaties gejamd enhet wordt zo'n feestje dat we helemaal vergeten nog even naar Het Centrum te gaan waar ook de Ruud Weber Band met een aantal vrienden speelt. Maar soms wil je niet alleen registreren maar gewoon genieten en dat doen we zondagmiddag dan ook volop. Er passeren allerlei blues(-rock) vormen de revue, eigen werk van JJ waaronder het prachtige 'Standing On Melting Ice', 'Roadhouse Blues' van The Doors compleet met saxsolo en uiteraard komt ook ZZ-top voorbij. Hoe genereus deze muzikanten zijn blijkt wel als de kleine Jan, van zo'n jaar of 7, die met zijn 'Electric Guitar Hero' naast het podium staat, naar voren wordt gehaald en met de grote jognens 'mee' mag doen.
Diezelfde eer valt Frits Krieger en Frank van Engelen toe, die als rechtgeaarde fans bijna op de eerste rij zitten en dan zomaar uitgenodigd worden mee te spelen, hoe mooi is dat.

Terwijl de zon lekker begint te schijnen en de ooievaars over het Overijsselse land zweven wordt dit een van de mooiste bluesconcerten die we hebben meegemaakt. Chapeau voor:  de muzikanten, de organisatie van dit festival en ook nog maar even vermelden: de mensen die in alle horecagelegenheden het vuur uit hun sloffen liepen om het ons allemaal naar de zin te maken.

 

Blues Lee-4
Blues Lee-5
Blues Lee-6
Fried Bourbon
Fried Bourbon-2
Fried Bourbon-3
Fried Bourbon-4
Ian Siegal-3
Ian Siegal-5
Ian Siegal-7
Ian Siegal-13
Ian Siegal-15
IMG_6558
IMG_6623
IMG_6626
IMG_6644
IMG_6660
IMG_6683
IMG_6740
IMG_6750
IMG_6765
IMG_6769
IMG_6773
Jay Tamkin Band
Jay Tamkin Band-2
Jay Tamkin Band-3
Jay Tamkin Band-4
Jay Tamkin Band (1)
Professor Deaf-4
Professor Deaf-7
Professor Deaf-9
Professor Deaf-10
Professor Deaf-11
Professor Deaf-12
Ruud Weber Band
Ruud Weber Band-5
Ruud Weber Band-6
Ruud Weber Band-9
The Motives ft Matt Taylor-2
The Motives ft Matt Taylor-4
The Motives ft Matt Taylor-5
The Motives ft Matt Taylor-6
Tiny Pete Pure
Tiny Pete Pure-2
Tiny Pete Pure-3
Tiny Pete Pure-4
Tiny Pete Pure-5
Blues Lee-3

Plaats een reactie Gastenboek

Home    Recensies

Totaal aantal foto's: 48 | Create web photo albums and photo books with Jalbum | Chameleon skin | Help