Gettin' Real - Andrew Jr. Boy Jones

 
 

 
 
 

Op zijn zestiende speelde hij al in de band van Freddie King om via omwegen in de band van Charlie Musselwhite te besluiten om meer solowerk te gaan doen. Sindsdien heeft hij al drie albums uitgebracht bij drie verschillende labels. Met “Gettin’ Real” brengt hij zijn vierde album uit met daarop toch wel hoorbare invloeden van Freddie King. Dit maal is Electri Fi het verantwoordelijke label om zijn album te produceren en te promoten.
In al die jaren heeft Jones bewezen een echte bluesman te zijn met scherp en intens gitaarspel gekoppeld aan een warm en emotioneel stemgeluid.

Op “Gettin’ Real” heeft Andrew Jr. Boy Jones tien songs verzameld waarvan acht nummers die hij zelf heeft geschreven en twee die hij heeft gearrangeerd.
Dat je het in de blues niet gemakkelijk hebt bewijst zijn openingsnummer ‘Struggle’ duidelijk. De tekst ‘Struggle is what i do,what’s gonna happen to me and you, lost my job, can’t sleep at night’ heeft overduidelijk te maken met de huidige crisis. Maar wat het nummer nog grilliger maakt zijn de intense gitaarlicks en haast huilende zang hierbij. Maar er staan meer van die ingrijpende en misschien wel semiautobiografische nummers op zoals: ‘Negative Talkin’ en ‘Lonely Times’. Hele goede composities met een voortreffelijke muzikaliteit.
‘Good Lovin’ is een nummer van andere orde. Het is een soulnummer met bluesinvloeden gezongen op een wijze dat het je meeneemt in de man zijn gevoelswereld. Een van de hoogtepunten op dit album vind ik  persoonlijk zijn instrumentale uitvoering van ‘What’s Goin’ On’. Het soulnummer dat bij velen bekend is door o.a.: Marvin Gaye. Een wat stevigere uitvoering als de zoetgevooisde uitvoering van Gaye dat komt vooral door het gitaarspel van Andrew Jr. Boy Jones.

Tien van deze kwaliteitsnummers zijn naar mijn idee iets te weinig, het hadden er voor mij gerust dertien of veertien mogen zijn. Hoewel we met een gemiddelde duur van ruim vier en een halve minuut toch goed worden bediend.

Het loont de moeite om eens te surfen naar: http://www.myspace.com/andrewjrboyjones of naar www.electrofi.com. In de Benelux zorgt Parsifal voor de promotie en distributie (www.parsifal.be)

Andrew Jr. Boy Jones – Gettin’ Real (Electro-Fi 3415)

 

Home    Recensies